Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 21.5.2018 20:47
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

Poslední příspěvky

Fórum pro obchodování v USA

Přidat nový příspěvek

1 2 3832

Fórum USA:  FIO

Takže já vidím že mezi konspirací a pravdou se rozdíl smrskl na několik dnů, ale jaktože o tom není zmínka defakto nikde, že by bobřík mlčení. Né to bude banalita, pokud jediná česká banka má omezený přístup na dolarový trh tak to nebude nic znamenat. ale to že to je poslední česká banka, to mě docela děsí. Je soory snad jsem nevyzradil státní tajemství že kromě FIO je zbytek všechno zahraniční gauner . To je panečku prosperita protektorátu verze 2.0 , to je pecka páni co.

Mezibankovní USD platby
Delivered 05/21/2018 20:14:04 PM
Vážení klienti,

začátkem května budeme měnit korespondenční banku pro dolarový platební styk. Proto je zvýšená pravděpodobnost, že v první polovině května může docházet ke zdržení nebo jiným potížím při odesílání a přijímání dolarů v mezibankovním platebním styku. Z toho důvodu Vám doporučujeme zorganizovat své dolarové platby tak, aby z účtu u Fio banky odešly (resp. byly na účet u Fio banky doručeny) nejpozději do 27. 4. 2018.

Změna se týká jen USD plateb, tedy ani v tomto přechodném období nebude ovlivněno:
- posílání a přijímání tuzemských plateb v korunách
- posílání a přijímání plateb ve 13 cizích měnách: AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK
- posílání a přijímání dolarových plateb v rámci Fio banky
- obchodování na burzách v dolarech

Budeme se snažit dopady této situace minimalizovat a uděláme vše pro to, aby došlo k hladkému přechodu na novou korespondenční banku. Předem se Vám omlouváme se případné komplikace, jakmile bude přechod dokončen, budeme Vás informovat.

Přejeme Vám pěkný pátek.

Váš tým klientské podpory
Fio banka

Fórum USA:  FIO

je Vás tady jak much, hodně z Vás používá ¨prhistorický FIO ale nikdo mi tohle neřekl a musím se to dočíst na konspiračním webu. Tak je to konspirace nebo pravda?

cituji z aeronetu
Fio banka bez dolarových transakcí. Co se stalo? Nikdo neví!
Oblíbená česko-slovenská Fio Banka, která patří mezi průkopníky nízkonákladového internetového bankovnictví, totiž přestala přijímat platby v amerických dolarech od 1. 5. 2018. Celé to začalo tím, že už v průběhu dubna rozeslala banka klientům oznámení o změně korespondenční banky a o tom, že Fio banka dočasně pozastavuje příjmy a odesílání plateb v USD. Jenže od 1. května došlo k vyřazení USD plateb z nabídky banky úplně, banka v poslední komunikaci klientům oznamuje, že usilovně pracuje na obnovení USD operací a jakmile budou obnovené, klienti o tom budou informováni [4]. Konkrétní datum a lhůta, kdy budou platby USD opět podporovány ze strany Fio Banky, není známa. A to je velký problém hlavně pro investory. Fio Banka sice poskytuje služby široké veřejnosti, ale ve svém jádru se specializuje na investory a na investiční příležitosti, do kterých klienti mohou investovat.

Fórum USA:  Red Alert

Protože nečteš co píši a jen máš potřebu Jentakovi něco napsat? Ty mě miluješ viď :D close evropy je 17:00 našeho času, já myslel že to víte, mě nenapadlo že to někdo neví. příště napíšu close evropy 17:00 abych nebudil v někom vášně.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Koukni se pořádne na data než sem plácneš kraviny. EUR vůči USD od 16.2.18 oslabilo cca o 6,7%, zatímco koruna vůči EUR od svého maxima 25,12 oslabila jen o cca 2,25%. Že to tetička nezaregistrovala beru, ale ta sem nepíše :-) Ad JenTak - to už nekomentuju to by bylo asi na plný úvazek.

Fórum USA:  Red Alert

Asi máme oba úplně jiné grafy. Já mám dnešek stále ve velmi slušném růstu + otevřené slušné gapy. Čím to je ?

Fórum USA:  Red Alert

už zase, ale po close evropy která má z poloviny pozavíráno dnes nam to bere pěkně dráhů dolů

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

česko bylo vždycky EM, to jsou trhy kde se investuje když je všude samý optimismus a odkud se zdrhá mezi prvními jak se začne blejskat . Já taky nakupuji v dolarových oblastech tedy v číně a je to znát každý desetník. Ale neházel bych flintu do žita. Znám jeden velkobchod kterej nakupuju opravdu po kontejnerech z číny a zboží který bylo vždy skladem celý leta úplně stnadartně nemá už měsíc a nemyslím tím jeden druh, daleko více položek a když jsem se potal kdy to naskladní tak prej podzim. Tak mi nejde do hlavy na co čekají. jsem si jist že na slabý usd. protože jinak mi to nejde do hlavy :D

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

hmmm, tak to je teda pěkný. To sem taky mohl někdo napsat. No každopádně, koruna půjde pěkně doprdele i nadále. A to se moje tetička žijící v Německu divila, co to plácám o posilování dolaru. Ona ho prý vůči euru vidí víceméně stejně. Tak teď vím proč. Posraný Česko.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Pozor ted říkáš čistou pravdu, někdy z jara tohoto roku nás investiční US banky přeřadili z rozvíjejících se ekonomik zpět mezi rozvojové, mají na to nějaké svoje ekonomické ukazatele.

ˇčeská média se tomuto vyhnula jak čert kříži, pokud vím psali o tom jen investiční weby a alternativa
takže shrnuto
Česko přestalo být rozvojovou zemí v roce 2006
a vrátilo se zpět mezi rozvojové roce 2018


tak a ted zpět k propagandě televize Václava Moravce.
Máme se nejlíp od roku 1989 :D rekodně nízká nezaměstnanost a rekordně vysoké stavy lidí bez práce, bez domova na ulici a v exekuci tu propagandu jen potvrzují.

Fórum USA:  CLM a CRF

máte někdo? Jak to sleduju, tak se opakuje situace z loňska. Propad ke 14, pak návrat na 15 a zase propad. Následovat by měl teď pád a testování nějakého dna.

Fórum USA:  Daňový domicil

Díky za rozjetí tématu. Já to na základě diskuze vyplnil a poslal mailem na gabriela_charezinska@kb.cz a paní odepsala, že to takto stačí. (kontakt z automatické odpovědi na mail panu Dvořákovi, jenž je k dohledání na webu Monety)

Fórum USA:  libra

prosím Cipíska či jiného majitele kvalitních koulí (ale ani kávovou sedlinou apod. nepohrdnu) o názor na libru?

- na gbpusd jsem si říkal, že někde okolo 1,350 by mohla být otočka, resp. vzhledem k dolaru nahoru spíše stagnace, ale zatím frčí dolů ... zarazí se to kolem 1,33 nebo i to je příliš optimistické?

mně se zdá, že dlouhodobě už bychom se zase měli táhnout nahoru, po nějaké korekcičce dolů ke směru křivky proložené ode dna z přelomu 2016/2017, ale já ty grafy prostě číst neumím a geopolitické situaci nerozumím :-(

Fórum USA:  dolar stoupá

k japoncovi 112,k eurutak1,15

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

nedobře se na to díváš, Veverko ... nejsme rozvojová země, jsme kolonie

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

z toho vyplývá, že jsme rozvojový trh a to nejspíš znamená, že i rozvojová země.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

Dolar se nachází poblíž nejsilnějších hodnot letošního roku. Vůči americké měně v posledních týdnech slábnou především měny rozvojových trhů. A právě to by pro tyto ekonomiky mohlo představovat poměrně závažný problém.

Krize měn rozvojových trhů pokračuje. V týdnu od 11. do 18. května největší ztráty vůči dolaru zaznamenalo argentinské peso, jihoafrický rand a turecká lira. Dokonce i koruna zaregistrovala ztráty vyšší než 2 %, což ji dostalo až na nejslabší hodnoty od prosince minulého roku.

Jak nedávno uvedla ratingová agentura Fitch, silný dolar spojený s rostoucími americkými sazbami by pro rozvojové trhy mohl být závažný problém. Celkový dluh těchto ekonomik, které se většinou potýkají s deficitem běžného účtu a s deficitem vládních financí, totiž za posledních deset let vzrostl dle agentury o bezmála čtyřnásobek z 5 bilionů dolarů na zhruba 19 bilionů.

Fitch proto tvrdí, že pokud bude Fed pokračovat v procesu zvyšování sazeb, případně ho dokonce urychlí, emerging markets budou čelit nejen vyšším nákladům externího financování, ale i odlivu zahraničního kapitálu s tím, jak budou zahraniční – v tomto případě především americké – výnosy růst. Rozvojové země by se tak mohly dostat do situace, kdy nejenže neseženou dostatečné zdroje financování (ty domácí stačit nebudou), odchod zahraničních subjektů navíc způsobí další oslabování rozvojových měn, které vyvine tlak na devizové rezervy zasažených ekonomik.

Fórum USA:  dolar stoupá

dolar pokračuje ve spanilé jízdě nahoru. Kde vidíte konec?

Fórum USA:  Daňový domicil

No tak 30 vdolků za obchod, to je zadara :) https://youtu.be/YCttvkOnFiY

Fórum USA:  Daňový domicil

No každý to má asi jinak. To se týká konfortu je Patria podle mě nejlepší, nikdy jsem se nemusel o nic starat, všechno vždy zařídili sami, ovšem na druhé straně má nejvyšší poplatky ze všech. Třeba obchodní příkaz na US trhu je 15 dolarů, takže za prodej a nákup 30 dolarů za jeden obchod, což je tedy docela pálka. Takže obchody s menším objemem peněz se skoro ani nevyplatí.

Fórum USA:  Daňový domicil

Jsem u FIO. Sice upozorňují na to, že je nutno podat to Prohlášení ke KB, ale myslím, že by se jim nic nestalo, kdyby ten formulář či odkaz na něj pověsili u sebe. Určitě nejsem sám v takovéto situaci a takovou malou službu by jistě každý ocenil.

1 2 3832

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,221 102,1516:25:30
RMdolu-0,011 460,4516:25:38
DJIAnahoru+1,2025 011,7420:25:47
NASDAQnahoru+0,407 383,5620:25:58
SP500nahoru+0,712 732,2720:25:45
DAXdolu-0,2813 077,7218.05.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz